haslo

Ogólnopolska Akcja - Zakładanie Kół Pasjonatów Zbójnictwa Karpackiego

Ogólnopolska akcja związana z zakładaniem "Kół Pasjonatów Zbójnictwa Karpackiego" organizowana będzie przez Fundację „Zbójnicki Szlak” mającą siedzibę przy ul. Sienkiewicza 40A w Żywcu (KRS: 0000393759, NIP: 5532504689, REGON: 242704044) na terenie całego kraju w czasie od 2012 - 2014. Nie wyklucza się również, że akcja będzie kontynuowana w kolejnych latach. Akcja nie jest akcją komercyjną.

 

W ramach ogólnopolskiej akcji "Zbójnictwo – niematerialne dziedzictwo kultury Karpat" zakładamy na terenie całego kraju „Koła Pasjonatów Zbójnictwa Karpackiego”.

Do powstania koła wystarczy zaledwie pięć osób, którym udzielimy pełnego wsparcia w zorganizowaniu wycieczki w dowolne miejsce w Karpatach ze szczególnym uwzględnieniem Beskidów – które zostały wybrane stolicą zbójnictwa karpackiego.

Janosik planuje zbójnicki napad

W obrębie regionu karpackiego pomożemy Państwu znaleźć odpowiednie miejsce na pobyt i wypoczynek. Naszą propozycję kierujemy do wszystkich, ze szczególnym uwzględnieniem drużyn harcerskich, młodzieży szkolnej i studentów.
 
Każdy przyłączający się do „Koła Pasjonatów Zbójnictwa Karpackiego” otrzyma imienną legitymację oraz naszywkę z logotypem „Koła Pasjonatów Zbójnictwa Karpackiego”, która będzie go uprawniała do bezpłatnej pomocy udzielonej przez Fundację „Zbójnicki Szlak”.
 
W „Kołach Pasjonatów Zbójnictwa Karpackiego” nie planujemy żadnych składek członkowskich. Planujemy dla naszych członków organizować wiele spotkań integracyjnych, wspólnych zbójnickich wędrówek po zbójnickich chodnikach w Karpatach oraz obozów wędrownych śladami karpackich zbójników.
 
Formularz zgłoszeniowy i regulamin Koła Pasjonatów Zbójnictwa Karpackiego będzie można znaleźć na naszej stronie internetowej www.fundacjazbojnickiszlak.pl

Uzupełniony formularz będzie trzeba wypełnić i odesłać pocztą na adres:

Fundacja „Zbójnicki Szlak”, „Koło Pasjonatów Zbójnictwa Karpackiego” ul. Sienkiewicza 40A, 34-300 Żywiec, woj. śląskie.

Dopuszczalne będzie przesłanie uzupełnionej, podpisanej i zeskanowanej, czytelnej  kopii na nasz adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Wszystkie informacje jak również regulamin członkowstwa „Kół Pasjonatów Zbójnictwa Karpackiego” będą dostępne na naszej stronie www.fundacjazbojnickiszlak.pl  lub telefonicznie: +48 609 789 879, +48 606 786 213, tel/fax. 33 475 96 52.

Członkostwo w „Kole Pasjonatów Zbójnictwa Karpackiego” nie będzie obligować członków do płacenia żadnych składek członkowskich jak również sporządzania sprawozdań z działalności Koła.

Koło Miłośników Zbójnictwa Karpackiego będzie mógł założyć każdy, kto kocha góry, utożsamia się ze statutem Fundacji „Zbójnicki Szlak” bez względu na wiek czy przynależność do innych organizacji. Wszystkich członków ma jednoczyć umiłowanie tematyki szeroko pojętej góralszczyzny i zbójnictwa karpackiego.

Wszystkie sprawy organizacyjne związane z działalnością Koła, jak: spotkania integracyjne, wycieczki, organizowanie ognisk i biwaków, trekkingów będą ustalane w porozumieniu z Fundacją „Zbójnicki Szlak”.

Naszym głównym celem jest zachęcenie każdego do odwiedzenia Karpat oraz zainteresowanie turystów, piechurów tematyką góralszczyzny i zbójnictwa karpackiego.

Wszystkim chcącym przeżyć przygodę z Karpatami i zbójnikami karpackimi będziemy pomagać na miarę naszych możliwości. Każdemu postaramy się dostarczyć materiały na temat Karpat i zbójnictwa karpackiego. Każdemu chętnemu pomożemy zwiedzić Karpaty, zaopatrzyć w odpowiedni sprzęt, zorganizować biwak lub dłuższy pobyt w Karpatach. Łączyć nas ma wyłącznie pasja związana z fenomenem zbójnictwa karpackiego oraz turystyką w Karpatach.

Zapraszamy na Zbójnicki Szlak!

Opracowując projekt „Szlak Zbójników Karpackich” skorzystano z blisko 1000 źródeł dotyczących zbójnictwa karpackiego, które znajdują się tutaj. Kliknij!

joomla template 1.6
Loading...